Profesjonalna
księgowość
dla firm


dobry partner w biznesie

OGRANICZENIA ZWROTU VAT PRZY PŁATNOŚCIACH GOTÓWKOWYCH

 

Zgodnie z przepisami ustawy VAT do 31.12.2016 roku podatnik aby uzyskać zwrot podatku naliczonego nad należnym w terminie 25 dni musiał mieć uregulowane wszystkie faktury na dzień złożenia deklaracji. Faktury mogły być uregulowane przelewem bądź gotówką. Natomiast od 01.01.2017 roku aby uzyskać zwrot  podatku vat , faktury muszą być w całości uregulowane przelewem. W przypadku faktur nie uregulowanych za pośrednictwem rachunku bankowego, kwota należności nie może przekroczyć łącznie 15.000,00 złotych.

 

Przedsiębiorca który reguluje zobowiązania przy pomocy rozliczeń gotówkowych musi liczyć się z brakiem możliwości skorzystania z przyśpieszonego zwrotu VAT (nadwyżki podatku naliczonego nad należnym) w terminie 25 dni od dnia złożenia deklaracji.

 

W świetle przepisów obowiązujących od 01 stycznia 2017 roku przedsiębiorca w celu otrzymania przyśpieszonego zwrotu VAT  musi zapłacić faktury w całości za pośrednictwem:

  *  jego rachunku bankowego, który ma siedzibę w Polsce lub

  *  rachunku w spółdzielczej kasie oszczędnościowo-kredytowej (SKOK), której jest członkiem.

Przy czym chodzi tutaj o numer rachunku, który został wskazany przez podatnika w odpowiednim zgłoszeniu identyfikacyjnym.

 

Nowe przepisy wprowadzają również kolejne warunki ubiegania się o zwrot w ciągu 25 dni. Mianowicie, o przyspieszony zwrot mogą ubiegać się tylko czynni podatnicy VAT, którzy składali deklarację VAT przez 12 miesięcy poprzedzających bezpośrednio okres, w którym zwrócono się o zwrot VAT. Ponadto wprowadzono ograniczenia do 3.000,00 zł. kwoty przeniesienia z poprzedniej deklaracji

 

Szybki kontaktDane kontaktowe

e-mail: biuro@partner-gospodarczy.pl
tel. +48 506 789 876

ul. Święty Marcin 29/8,
61-806 Poznań

Inne usługi naszej grupy


Adres dla Twojej firmy
Siedziby w 6 miastach
Pełna obsługa już od 60 zł.mc


Sprzedaż gotowych spółek z VAT
Zakładanie spółek
Likwidacja spółek


Zakładanie firm w Czechach
Sprzedaż spółek czeskich
Tłumaczenia czeskie