Reprezentowanie Klientów przed urzędami

Prowadzenie działalności gospodarczej i odnoszenie sukcesów w warunkach gry rynkowej wymaga maksymalnej koncentracji na procesach biznesowych. Konieczność poświęcenia jednego czy kilku dni na konieczne kontakty z Urzędem Skarbowym czy Zakładem Ubezpieczeń Społecznych jest postrzegane przez managerów jako niepowetowana strata czasu i zakłócenie w procesie zarządzania firmą. Dlatego PG Partner Gospodarczy oferuje swoim Klientom możliwość reprezentacji przed organami administracji państwowej, w oparciu o stosowne upoważnienia. Nasze biura rachunkowe w Poznaniu i Łodzi są przygotowane na podjęcie się reprezentacji Klientów we wszystkich zagadnieniach związanych z księgowością i podatkami oraz zadaniach, których realizacji wymaga obsługa kadrowo-płacowa.

 

Kiedy warto udzielić pełnomocnictwa do reprezentacji przed US, ZUS czy PIP?

PG Partner Gospodarczy zatrudnia wysoko wykwalifikowanych pracowników, którzy posiadają odpowiednie kompetencje, aby reprezentować przedsiębiorstwo w trakcie kontroli Urzędu Skarbowego czy Państwowej Inspekcji Pracy oraz w kontaktach z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. W przypadku kontaktów z Urzędem Skarbowym przedsiębiorca może skorzystać z pełnomocnictwa ogólnego (pełny zakres spraw), szczególnego (do określonej sprawy), do doręczeń i do podpisywania deklaracji podatkowych. Pełnomocnictwa do kontaktów z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych należy udzielić korzystając z odpowiedniego druku, który przewiduje możliwość udzielenia pełnomocnictwa do określonych czynności, do określonej sprawy lub do spraw dotyczących jakiegoś tematu, bloku zagadnień czy spraw. Gdy przedsiębiorstwo poddawane jest kontroli PIP, pracodawca może wyznaczyć pełnomocnika, który będzie odpowiedzialny za dostarczenie kontrolerom odpowiednich dokumentów, oprowadzenie po zakładzie pracy, spotkania i rozmowy z pracownikami. W naszym zespole pracują specjaliści od prawa pracy, doskonale znający przepisy BHP i obeznani z przebiegiem i specyfiką kontroli PIP. Chętnie podejmiemy się reprezentowania każdego przedsiębiorstwa w kontaktach z PIP. Pod naszym nadzorem kontrole przebiegają bez zakłóceń.

Jeżeli przedsiębiorca zdecyduje się udzielić odpowiednich pełnomocnictw, nasze biura rachunkowe zajmą się zebraniem i opracowaniem wszystkich potrzebnych dokumentów, przygotujemy stosowne wyjaśnienia i odpowiedzi na pytania z urzędów, zajmiemy się też obsługą korespondencji. Klienci PG Partner Gospodarczy są na bieżąco informowani o przebiegu załatwiania spraw: mają wgląd w przebieg postępowań, zachowują pełną decyzyjność, a jednocześnie nie muszą angażować swojego czasu i uwagi na konieczne do przeprowadzenia formalności.

Jesteśmy w stanie niezwłocznie przystąpić do działania, np. przygotować w krótkich terminach dokumentacje wymaganą przez kontrole ZUS i US. Prowadzimy sprawy od momentu ich zarejestrowania do zakończenia, ale podejmujemy się też przejęcia obsługi spraw będących w toku.

Szybki kontaktDane kontaktowe

E-mail:
bilans@partner-gospodarczy.pl

Telefony:
Poznań: 570 219 515
Łódź: 730 219 515
Gdańsk: 786 219 515
Wrocław: 531 018 393
Szczecin: 792 222 532
Katowice: 531 420 844

Nasze biura:

ul. Piekary 6/6
61-823 Poznań

ul. Narutowicza 40/1
90-135 Łódź

ul. Jana Heweliusza 11/811
80-890 Gdańsk

ul. Piłsudskiego 74/322
50-020 Wrocław

ul. Władysława Łokietka 5/2
70-256 Szczecin

ul. Mariacka 4-6/1
40-014 Katowice

Biuro rachunkowe, usługi księgowe - Partner-gospodarczy > Usługi > Księgowość > Rezentowanie klienta

Inne usługi naszej grupy

Biuro 29

Adres dla Twojej firmy
Siedziby w 8 miastach
Pełna obsługa już od 60 zł.mc

Effekti Kancelaria Gospodarcza

Sprzedaż gotowych spółek z VAT
Zakładanie spółek
Likwidacja spółek

Czechy biznes expert

Zakładanie firm w Czechach
Sprzedaż spółek czeskich
Wirtualne biuro w Czechach