Księgowość dla hoteli i apartamentów

Usługi księgowe dla firm zajmujących się wynajmem krótkoterminowym

Otrzymaj ofertę

Księgowość dla hoteli i firm zajmujących się wynajmem krótkoterminowym

Biuro rachunkowe PG Partner Gospodarczy specjalizuje się w obsłudze księgowej firm oraz osób prowadzących działalność w branży wynajmu krótkoterminowego – hoteli, apartamentów, pensjonatów oraz obiektów działających na platformach Airbnb, Booking.com czy Expedia. Dzięki naszej wiedzy i doświadczeniu wspieramy właścicieli obiektów noclegowych w prawidłowym rozliczaniu przychodów, kosztów i podatków związanych z wynajmem.

Oferujemy pełną obsługę księgową, w tym prowadzenie PKPiR, Ksiąg Handlowych, rozliczenia VAT, ewidencję przychodów z wielu kanałów rezerwacyjnych oraz przygotowywanie sprawozdań finansowych. Doskonale rozumiemy specyfikę branży hotelarskiej i krótkoterminowego najmu, dlatego nasze rozwiązania są dopasowane do realnych potrzeb właścicieli apartamentów i operatorów obiektów noclegowych.

0

Aktywnych oddziałów

0

Zadowolonych klientów

0

+

Obsłużonych branż

0

Dokumentów zaksięgowanych w 2024r.

Zyskaj

  • Dedykowaną księgową i kadrową
  • Obsługę stacjonarną i zdalną
  • Obsługę w języku polskim, angielskim i rosyjskim
  • Konsultacje bez limitów
  • Bezpłatny program do fakturowania online
  • Usługi doradcy podatkowego na życzenie
  • Reprezentację przed urzędami
  • Wysokie ubezpieczenie OC
  • Gwarancję bezpieczeństwa Twoich danych
Otrzymaj ofertę

Księgowość dla wynajmu krótkoterminowego – cennik

Pełna księgowość dla spółki

od 650zł netto
  • ewidencja VAT
  • wyliczanie podatku dochodowego CIT
  • sporządzanie sprawozdań finansowych
  • reprezentowanie przed urzędami w zakresie wynikającym z realizowanej umowy
  • bieżące wsparcie związane z prowadzoną działalnością
Dowiedz się więcej

Księgowość dla działalności gospodarczej

od 350zł netto
  • ewidencja VAT
  • wyliczanie podatku dochodowego PIT
  • reprezentowanie przed urzędami w zakresie wynikającym z realizowanej umowy
  • bieżące wsparcie związane z prowadzoną działalnością
  • roczne rozliczenie podatkowe firm
Dowiedz się więcej

Obsługa
kadrowo-płacowa

od 50zł netto
  • naliczanie płac
  • prowadzenie teczek pracowników
  • wysyłanie deklaracji ZUS
  • wysyłanie PIT11 pracowników
  • zaświadczenia o zatrudnieniu, wynagrodzeniu
Dowiedz się więcej

Księgowość dla hoteli i apartamentów – online i stacjonarnie

Biuro rachunkowe PG Partner Gospodarczy oferuje kompleksową księgowość dla branży hotelarskiej i wynajmu krótkoterminowego, zarówno w formie online, jak i stacjonarnej. Obsługujemy klientów indywidualnych oraz spółki zarządzające apartamentami, hotelami i pensjonatami.

Zajmujemy się m.in. rozliczaniem przychodów z platform rezerwacyjnych (Airbnb, Booking, Nocowanie.pl), ewidencją opłat turystycznych, rozliczaniem VAT od usług noclegowych oraz obsługą pracowników (kadry i płace). Oferujemy wsparcie w optymalizacji podatkowej i wyborze najkorzystniejszej formy rozliczenia.

Nasze biura znajdują się w Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Łodzi, Szczecinie, Katowicach, Krakowie, Lublinie i Rzeszowie, a dzięki zdalnej obsłudze współpracujemy również z właścicielami apartamentów z całej Polski. Naszym celem jest, abyś mógł skupić się na obsłudze gości, a my zadbamy o Twoje finanse.

PG Partner Gospodarczy – biuro rachunkowe z oddziałami w całej Polsce

PG Partner Gospodarczy to profesjonalne biuro rachunkowe, które posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze małych, średnich jak i dużych podmiotów prowadzących działalność o zróżnicowanym charakterze. Główna siedziba biura rachunkowego PG Partner Gospodarczy mieści się w Poznaniu, natomiast nasze pozostałe oddziały znajdują się we wszystkich największych miastach w Polsce.

Więcej o nas

Bezpłatny program do fakturowania online

Klienci PG Partner Gospodarczy otrzymują bezpłatny dostęp do programu Subiekt 123 – prostego narzędzia online do wystawiania faktur za wynajem apartamentów lub pokoi. Program umożliwia szybkie tworzenie faktur VAT, paragonów i korekt, a także kontrolę płatności oraz prowadzenie kartotek klientów i usług.

Dzięki integracji z systemami InsERT nexo/nexo PRO, dokumenty sprzedażowe trafiają bezpośrednio do naszego biura rachunkowego. Subiekt 123 działa w chmurze, więc możesz wystawiać faktury z dowolnego miejsca – wygodnie i bezpiecznie.

Dzięki naszemu modelowi współpracy:

  • Masz pewność, że wszystkie dokumenty trafią bezpiecznie do Twojego Dedykowanego Księgowego

  • Zaoszczędzisz czas – zamiast umawiać wizytę w biurze rachunkowym, wszystko załatwisz z księgowością online

  • Biuro rachunkowe nie będzie musiało ręcznie wprowadzać dokumentów do systemu, co wyeliminuje ryzyko błędów

  • Otrzymasz profesjonalne, ale łatwe w obsłudze narzędzie do fakturowania online z opcją zarządzania magazynem

icon

Nawiąż współpracę z biurem rachunkowym

Mamy wieloletnie doświadczenie w obsłudze podmiotów prowadzących działalność o zróżnicowanym charakterze.
Sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić!

  • Dedykowana Księgowa
  • Obsługa stacjonarna i zdalna
  • Komunikacja w 3 językach
  • Konsultacje bez limitów
Otrzymaj ofertę
image
Otrzymaliśmy łącznie
2 0 8
opinii ze średnią
4 , 8 7
Koray Binler
Koray Binler
11:35 05 Dec 25
Super
Cezary Sitek
Cezary Sitek
15:42 18 Nov 25
Beata Paczyńska
Beata Paczyńska
20:36 11 Nov 25
Pavel Cherkasov
Pavel Cherkasov
22:22 10 Nov 25
Vladimir Belousov
Vladimir Belousov
14:50 10 Nov 25
Dobra księgowość, polecam.
Patrik Halgaš
Patrik Halgaš
11:20 10 Nov 25
Devooght bv
Devooght bv
16:24 07 Nov 25
Jacek “Heniooweb” Hernet
Jacek “Heniooweb” Hernet
10:00 27 Oct 25
Korzystam z tego biura w dwóch firmach od 8 lat. Zawsze wszystko na czas i bez błędnie. Panie bardzo pomocne od przepisów po potrzebne dokumenty. Polecam
KORYCKI & GRACZYK CONSULTING GROUP
KORYCKI & GRACZYK CONSULTING GROUP
19:45 23 May 25
Bardzo polecamy! Profesjonalna, rzetelna księgowość. Wszelkie wątpliwości są zawsze wyjaśnione i zawsze odbierają telefon. Takiej księgowości oczekiwaliśmy!
Ivan Hryhorenko
Ivan Hryhorenko
12:51 20 Jan 25
Wysokie ceny, słaba obsługa, długie opóźnienia w naliczaniu jednej faktury miesięcznie (a w niektórych miesiącach niepoprawnie), niski poziom kwalifikacji w zakresie banalnych wstępnych konsultacji z klientem. W zasadzie sto dolarów miesięcznie za imitację pliku Excel z formułą do obliczania podatku. Nie polecam
Jakub Grajek
Jakub Grajek
08:26 18 Nov 24
Polecam w 100% ! Rzetelna i wykfalifikowana kadra spełni oczekiwania najbardziej wymagających.
Koray Kemaloğlu
Koray Kemaloğlu
12:50 14 Nov 24
Rozwiązali mój problem, który trwał przez rok! Najbardziej rozsądna cena na rynku. Gorąco polecam!
Roman Kolesov
Roman Kolesov
10:16 14 Nov 24
Polecam ich każdemu, kto prowadzi działalność B2B lub potrzebuje usług księgowych. Odpowiedzieli na wiele moich pytań i wszystko załatwili sprawnie i bezproblemowo. Moim zdaniem ceny są bardzo dobre jak na taką usługę.
Krystian Klesiński
Krystian Klesiński
09:31 13 Nov 24
Jestem zadowolony ze współpracy z p. Kingą :)
ula ula
ula ula
09:12 05 Nov 24
Polecamy PG Partner Gospodarczy w Poznaniu. Bardzo profesjonalne biuro, pomocna księgowa i kadrowa, komunikacja na najwyższym poziomie, zawsze na czas i rzetelnie.
Oksana
Oksana
11:38 31 Oct 24
Księgowi tutaj są dobrze wykwalifikowani i świadczą naprawdę dobre usługi.
Sylwia Kecher
Sylwia Kecher
12:31 28 Aug 24
Jestem bardzo mile zaskoczona współpraca z p. Kingą Kurzawą 😊To sama przyjemność !!!Profesjonalizm, łatwość kontaktu, obsługa na najwyższym poziomie to cechy, które mogą opisać naszą współpracę. Serdecznie polecam wszystkim tym, którzy chcą skupić się na swojej profesji i rozwijaniu firmy a formalności oddać w ręce profesjonalistów.Pozdrawiam Sylwia KecherRoluxa MDR Sp. z o.o.
Bogusław Korycki
Bogusław Korycki
15:17 28 Jun 24
Jestem bardzo zadowolony zw współpracy z biurem rachunkowym Partner Gospodarczy, a szczególnie ze współpracy z Panią Justyną W. :)
Karolina Wożniak
Karolina Wożniak
17:12 30 Apr 24
Polecam 😊
Ростислав Ясинский
Ростислав Ясинский
13:47 26 Apr 24
Świetna obsługa. Bardzo wykwalifikowani i doświadczeni księgowi. Wszystkie problemy są rozwiązywane szybko i pomyślnie. Zawsze miło jest komunikować się z pracownikami.
paul
paul
06:12 25 Apr 24
Świetna obsługa! Edyta bardzo pomocna!
Nina Zhyshkevich
Nina Zhyshkevich
17:59 24 Apr 24
Gorąco polecam usługi księgowe firmy PG Partner Gospodarczy.Współpracuję z Panią Svetlaną oraz Panią Ewą od około dwóch lat i jestem zachwycona poziomem obsługi, jaki otrzymuję. Od samego początku kontakt był bardzo przyjemny i profesjonalny.Pani Svetlana i Pani Ewa zawsze dotrzymują terminów i rzetelnie wykonują swoje obowiązki. Mogę liczyć na ich pomoc w każdej sprawie i zawsze otrzymuję wyczerpujące odpowiedzi na wszystkie nurtujące mnie pytania.Cenię sobie również ich kompetencję i wiedzę merytoryczną. Czuję się bezpiecznie, wiedząc, że moje finanse są w dobrych rękach.Oprócz profesjonalizmu, Pani są również bardzo miłe i uprzejme. Współpraca z nimi to czysta przyjemność!Doceniam ich cierpliwość i zrozumienie w tłumaczeniu skomplikowanych kwestii księgowych. Zawsze potrafią wyjaśnić wszystko w prosty i zrozumiały sposób, co jest dla mnie niezwykle ważne.Jeśli szukasz rzetelnej i kompetentnej firmy księgowej, z czystym sumieniem mogę polecić PG Partner Gospodarczy. Jestem przekonana, że nie zawiodą się Państwo!Dodatkowe zalety:Szybka komunikacjaKonkurencyjne cenyMożliwość korzystania z usług online
Kuba
Kuba
10:04 23 Apr 24
wspolpracuje z PG od 5 lat, bardzo pomocni i profesjonalni.Zawsze ktos odbierze telefon i pomoze/doradzi.polecam
Jakub Cichocki
Jakub Cichocki
17:43 07 Mar 23
Mając okazje pracować z wieloma biurami rachunkowymi, to mogę polecić z czystym sumieniem, zespół niezwykle rzetelnych, skrupulatnych i pracowitych księgowych i kadrowych.
Iza Dróżdż
Iza Dróżdż
17:44 03 Aug 21
Współpracuję z biurem dopiero od kilku miesięcy, ale dzięki Pani Ani i Milenie znajduję odpowiedzi na wszystkie moje wątpliwości i śpię spokojnie. Takiego biura jak PG Partner szukałam kilka lat i nie spodziewałam się, ze znajdę kogoś dla kogo nadal liczy się jakość. Zdecydowanie polecam!!!
Przemek
Przemek
21:06 15 Apr 21
Łukasz Sturma
Łukasz Sturma
16:33 15 Apr 21
Konrad Nowak
Konrad Nowak
19:42 14 Apr 21
Rzetelność, sumienność, solidność, profesjonalizm, bardzo dobry kontakt oraz właściwe podejście do klienta sprawiają, że z pełnym przekonaniem mogę rekomendować współpracę z Biurem Rachunkowym PG Partner Gospodarczy sp. z o.o. Gorąco polecam.
Andrii Zaborovskyi
Andrii Zaborovskyi
18:07 14 Apr 21
Dzień dobry. Od 2020 roku nasza firma współpracuje z PG PARTNER GOSPODARCZY Sp. z o. o. W tej firmie pracują doświadczeni pracownicy znający swoją pracę. Zawsze pomogą w rozwiązywaniu trudnych problemów. Polecam firmę jako solidnego partnera.
Marek Paweł
Marek Paweł
14:10 14 Apr 21
PG Partner Gospodarczy obsługuje naszą firmę od roku. Obsługa na wysokim poziomie, na czas, pełen profesjonalizm. Sympatycznie, wesoło i po prostu normalnie :) W porównaniu z innymi biurami księgowymi, które znam PG jest z pewnością w czołówce. Polecam
Jacek B. Roszak
Jacek B. Roszak
09:10 08 May 20
Bardzo dziękuję przede wszystkim za rzeczowe i proste wytłumaczenie zawiłości przepisów dotyczących przedsiębiorcy w tym kraju. Współpraca z PG przyniosła naszej firmie wiele korzyści. Serdecznie pozdrawiam zwłaszcza panią A.Polecam każdemu ofertę księgową PG, nie tylko z uwagi na kompetencje i wiedzę, ale i miłą atmosferę oraz fakt, że "będzie dobrze" oznacza w praktyce że naprawde tak będzie ;)
Zobacz wszystkie opinie
js_loader
Sprawdź opinie wybranego biura rachunkowego

Księgowość dla wynajmu krótkoterminowego – zostań naszym klientem

Iwona Stankiewicz

Chętnie odpowiem na Twoje pytania

Iwona Stankiewicz

pon-pt, 9:00-17:00

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

    Najczęściej obsługiwane branże

    FAQ – najczęściej zadawane pytania

    • Jak rozliczyć przychody z wynajmu krótkoterminowego?

      Przychody z wynajmu krótkoterminowego należy rozliczać w ramach działalności gospodarczej, jeśli usługa ma charakter zorganizowany i powtarzalny (np. wynajem na Airbnb lub Booking.com). Biuro rachunkowe PG Partner Gospodarczy pomaga w prowadzeniu księgowości oraz ewidencji przychodów i kosztów związanych z wynajmem apartamentów lub pokoi.

    Blog o księgowości dla firm

    post-thumbnail
    Księgowość dla małych firm w Lublinie – jak naprawdę zaoszczędzić czas i pieniądze?

    29 December 2025

    Małe firmy rzadko mają problem z brakiem pracy. Częściej kłopotem okazuje się jej nadmiar. Właściciel sprzedaje, odbiera telefony, pilnuje płatności, czasem sam wystawia faktury, a wieczorem...

    post-thumbnail
    Biuro rachunkowe Rzeszów – jakie usługi były najpopularniejsze w 2025 roku?

    18 December 2025

    W 2025 roku nie stawiano raczej na eksperymenty. Przedsiębiorcom bardziej zależało na porządkowaniu pewnych spraw, w których nadal swoje piętno odbijały zmiany podatkowe, inflacja, zawirowania kadrowe...

    post-thumbnail
    Outsourcing księgowości w Szczecinie – czy warto?

    17 December 2025

    Na początku zwykle wygląda to niewinnie. Kilka faktur miesięcznie, prosta forma opodatkowania, Excel „na chwilę”. Może się wydawać, że księgowość da się ogarnąć samemu. Problem zaczyna...

    Inne usługi naszej grupy

    post-thumbnail

    Zakładanie i sprzedaż spółek

    • Zakładanie spółek z o.o.
    • Sprzedaż gotowych spółek z o.o. z VAT
    • Sprzedaż gotowych spółek komandytowych
    • Sprzedaż gotowych spółek stażowych
    • Sprzedaż spółek w 11 miastach
    • 12 lat na rynku, ponad 2500 sprzedanych spółek

    Promocja
przy zakupie spółki

    Księgowość dla spółki

    50% taniej

    przez pierwsze 3 miesiące umowy

    oszczędzasz min. 975 zł netto

    post-thumbnail

    Wirtualne biuro

    • Adres do rejestracji i korespondencji
    • Odbiór listów i paczek
    • Powiadomienia o odbiorze (e-mail)
    • Skanowanie listów bez limitów
    • Bezpłatny numer telefonu
    • Bezpłatny dostęp (10h) do 12 sal konferencyjnych w 2 krajach
    • Panel klienta 24/7

    Promocja na biuro wirtualne

    dla klientów księgowości

    500 zł netto

    przez pierwszy rok umowy

    oszczędzasz min. 220 zł netto

    post-thumbnail

    Firma w Czechach

    • Zakładanie spółek w Czechach
    • Gotowe spółki s.r.o.
    • Rejestracja działalności gospodarczych w Czechach
    • Rejestracja firm do VAT
    • Rejestracja pojazdów w Czechach
    • Wirtualne biuro w Ostrawie
    • Obsługa w języku polskim, angielskim oraz czeskim

    Dedykowany system CRM dostarcza Cogitech | Polityka prywatności