Kadry i płace

Obsługa kadrowo-płacowa nie jest dużą bolączką w przypadku firmy rodzinnej czy przedsiębiorstwa zatrudniającego kilka osób. Jednak w miarę wzrostu liczby pracowników coraz bardziej palącym problemem staje się prowadzenie dokumentacji kadrowej, administrowanie teczkami (i plikami) osobowymi, prowadzenie monitoringu ważności okresowych badań lekarskich, szkoleń BHP i odnawiania uprawnień zawodowych. Do zadań działu kadr i płac należy też naliczanie wynagrodzeń i kosztów okołopłacowych, przygotowywanie pasków wynagrodzeń, sporządzanie deklaracji do US, ZUS i PFRON. Ponadto do zadań pracowników kadrowo-płacowych często należy obsługa Pracowniczych Planów Kapitałowych. Wszystkie obowiązki działu kadr i płac może przejąć jedno z biur rachunkowych PG Partner Gospodarczy. Rozwiązanie to jest nie tylko bardzo wygodne, ale też atrakcyjne ekonomicznie.

 

Kiedy i dlaczego warto korzystać z outsourcingu usług kadrowo-płacowych?

Outsourcing usług kadrowo-płacowych jest szczególnie opłacalny w przypadku firm z niewielką liczbą pracowników. Zatrudnianie na etacie specjalisty do prowadzenia dokumentacji pracowników jest poważnym obciążeniem dla budżetu i rodzi liczne konsekwencje prawne i finansowe, jak choćby konieczność wiązania się umową o pracę na dłuższy okres. Własny jednoosobowy dział kadr oznacza również czasowe wyłączenia obsługi dokumentacji, np. w czasie urlopów czy zwolnień lekarskich. Te same bolączki dotyczą też większych firm, dla których wyzwaniem jest konieczność ciągłego rozbudowywania składu osobowego działu kadr i płac, a co za tym idzie rosnące koszty obsługi dokumentów pracowniczych.

Rozwiązaniem tych problemów, prostym sposobem optymalizacji kosztów jest outsourcing usług kadrowo-płacowych, czyli skorzystanie z zewnętrznych specjalistów. Jeżeli chcesz mieć pewność ciągłości obsługi kadr i płac przez cały rok, jeżeli zależy ci na stałym kontakcie z doświadczonymi specjalistami, jeżeli chcesz mieć pewność, że sprawy pracownicze są właściwie załatwiane, nawiąż współpracę z jednym z biur księgowych PG Partner Gospodarczy.

Inne usługi naszej grupy

Biuro 29

Adres dla Twojej firmy
Siedziby w 8 miastach
Pełna obsługa już od 60 zł.mc

Effekti Kancelaria Gospodarcza

Sprzedaż gotowych spółek z VAT
Zakładanie spółek
Likwidacja spółek

Czechy biznes expert

Zakładanie firm w Czechach
Sprzedaż spółek czeskich
Tłumaczenia czeskie